Jump to content

Na forum jeszcze trwają prace - mogą być przerwy w działaniu


magbag
 Share

Recommended Posts

Daję ten temat informacyjnie. "Operację" przenoszenia bazy danych i plików ze starego serwera co prawda zakończyłam. Jednak zamierzamy wgrywać nową wersję forum - i to może spowodować drobne przestoje. Przez moment może też być angielska wersja językowa nowego forum.
Link to comment
Share on other sites

Z powodu buntu hostingu :twisted:. Po prostu poprzedni hosting odmówił dalszej współpracy ponieważ forum generuje zbyt duży ruch.

W tej chwili Renoirdaniel testuje nowy hosting - jeśli się sprawdzi, a przy okazji nie zbuntuje sie przeciwko tak dużemu forum - Daniel wykosztuje się na zakup tego hostingu.

Jak widać nowa wersja już jest - ale nadal nie gwarantuję 100% niezawodności - cały czas staram sie doprowadzić tę wersję do stanu używalności i wyeliminować błędy. Przy okazji - jesli jakies błędy zarejestrujecie - piszcie o nich w tym temacie.

 

Do tej wersji forum muszę jeszcze znaleźć i zainstalować mod GG. Jeśli ktoś ma go pod ręką będe wdzięczna za podesłanie na adres:

magwys@poczta.onet.pl

Spróbuję też dodać mod karmy - oczywiście plusy i minusy będą mogła dodawać tylko administracja na wniosek użytkowników. Ale to na pewno nie pojawi się od razu.

W tej wersji zniknął mod nickpages - profil użytkownika jest więc podobny jak w podstawowej wersji phpBB.

Link to comment
Share on other sites

A ja nie moge zmienic stopki.... moze ktos mnie oswieci jak to teraz zrobic?

 

W Profilu w zakładce - informacje profilu na samym dole masz opcję:

Edytuj Sygnaturkę (Podgląd): i tutaj przycisk - kliknij w niego i zmieniaj sygnaturkę ;).

 

Dziękuję za info o modzie GG - już go wczoraj ściągnęłam. Postaram się dzisiaj dodać.

 

Ehhhhh... w tej wersji forum inaczej rozwiązana jest sprawa ogłoszeń. Standardowo jest ustawione wyświetlanie ogłoszeń tylko przez 7 dni. Zmieniłam to, ale wszystkie stare ogłoszenia - czyli m.in. regulaminy działów były starsze i po zmianie wersji zniknęły sobie. Jeśli ich nie znajdę na forum będę musiała kopać w starej kopii bazy danych - a tabelka z postami jest diablo duża więc to potrwa. Jak nie znajdę będę musiała odtwarzać :cry: .

 

Osoby, które mogą dawać ogłoszenia proszę o używanie opcji 1 ogłoszeń (patrząc od lewej pod postem) - to sa ogłoszenia zwykłe. Poza tym zmieniajcie dni wyświetlania z 7 na -1, jeśli chcecie, żeby ogłoszenie było na stałe. Co prawda zaznaczyłam opcję, że czas ogłoszeń na forum nie może być ustalany przez uzytkowników, ale nie mam pewności czy to działa.

 

Wrrrr... czy ktoś ma może tę wersję forum. Ustawiłam opcję, żeby ogłoszenia nie wyświetlały się na stronie głównej, a one i tak się wyświetlają. Muszę dać regulaminy jako przyklejone. Tyle, że np. w dziale oferty przyklejone tematy znikna tak jak zwykłe po określonej ilości dni. Ehhh.... nowe jest piękne :evil:

Link to comment
Share on other sites

Ciagle mi wywala bledy przy dodawaniu zakladek. Na poczatku bylo to "page cannot be found", a teraz jakis komunikat z (chyba) hostingu o tym, ze konto zawieszone. Na poczatku mimo bledow dodawalo zakladki, a teraz juz nie.

 

Ciekawe cy ten post sie pojawi, bo inny pisalem juz dzis 4 razy...

Link to comment
Share on other sites

A mnie sie nowe forum podoba... dajmy szanse magbag niech skonczy prace i zobaczymy co wyjdzie jako ostateczna wersja forum.

 

edyta: dlaczego mam krowe pod avaterem?

 

Jak dla mnie to kot... zreszta tak jest podpisany... I to chyba chinski znak zodiaku.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ups... przy przenoszeniu prawie 200 Mb bazy po kawałku uszkodziły się 4 tabele - nie wyskoczył żaden komunikat o błędach. Błąd wyszedł dopiero gdy ktoś napisał post. Już naprawiłam tabele, które były za to odpowiedzialne.

Mam nadzieję, że więcej błędów nie pojawi się - choć na poczatku może jeszcze wyskoczyć jakiś kwiatek.

Link to comment
Share on other sites

Droga Magbag jeżeli potrzebowałabyś avantarów na forum to mam zbiór ponad kilku tysięcy wypasanych avantarów. Chętnie moge ci je przesłać żebyś umieściła je na forum. Wkońcu jakiś nowy wygląd avantarów sie przyda do nowego wyczesanego forum. Pozdro. Hej.

 

Ps. Ziom za ziomem a za ziomem ziom, a kto za Tobą.

Link to comment
Share on other sites

witam!

 

ja przy wiekszosci postow zaznaczam abym zostal poinformowany o odpowiedzi na emaila, nie stety ale albo mi sie zdaje albo rzeczywiscie to nie dziala...

 

[Edit]

przy ustawieniach stopki moze byc maksymalnie 500 znakow, czy mozna to troche zwiekszyc bo chce ustawic stopke z odnosnikami do stron, ale nie moge bo jest za duzo znakow :(

 

[Edit 1]

po najechaniu na znak od plci wyskakuje mi: Płeć:Mężczyzna mozna to poprawic na: Płeć: Mężczyzna?? - taka drobna uwaga ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use